Wszystkie wejścia na warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji:

tel. 566 749 200 lub edukacja@grebocin.pl

Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne na warsztaty papierniczo-drukarskie, które uzupełniają wiadomości z zakresu historii, sztuki i ekologii. Prowadzone w autorski sposób przez naszych edukatorów, są wizytówką nowoczesnego muzeum. Adresowane są do dzieci i dorosłych.


Warsztaty dla grup zorganizowanych (wszystkie grupy wiekowe)

Warsztaty papierniczo-drukarskie to ciekawa lekcja historii papiernictwa, drukarstwa i kaligrafii na wesoło. Dowiecie się czy z T-shirtu można zrobić kartkę papieru, ile waży prasa drukarska i dlaczego średniowieczny skryba przepisywał wielkie księgi. To i wiele innych atrakcji czeka Was w naszym Muzeum. W tematykę warsztatów wpleciona jest historia XVII-wiecznego młyna papierniczego i papierni, która zaopatrywała w papier cały ówczesny Toruń.

Czas trwania: 1 godz.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Cena: 20 zł/os.


Warsztaty dla osób indywidualnych

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja

Warsztaty papierniczo-drukarskie dla osób indywidualnych to ciekawa propozycja spędzenia czasu dla całej rodziny. Krótka historia obiektu przeniesie zwiedzających nie tylko w czasy średniowiecza ale i najnowszej historii powstałego w 2004 roku muzeum. Zabawa w skrybę, czerpaka czy zecera odsłoni tajniki dawnych rzemiosł a ciekawe otoczenie zachwyci niejednego poszukiwacza lokalnych dziejów. Na koniec tej wędrówki będzie można zaopatrzyć się w pamiątki wykonane ręcznie w naszym Muzeum.

Czas trwania: 1 godz.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Cena: 20 zł/os.