Zapraszamy na nasze warsztaty papierniczo-drukarskie, które uzupełniają wiadomości z zakresu historii, sztuki i ekologii. Prowadzone w autorski sposób przez naszych edukatorów, są wizytówką nowoczesnego muzeum. Adresowane są do wszystkich grup wiekowych.


Warsztaty dla Szkoły Podstawowej

Warsztaty papierniczo-drukarskie to ciekawa lekcja historii papiernictwa, drukarstwa i kaligrafii na wesoło. Dowiecie się czy z T-shirtu można zrobić kartkę papieru, ile waży prasa drukarska i dlaczego średniowieczny skryba przepisywał wielkie księgi. To i wiele innych atrakcji czeka Was w naszym Muzeum. W tematykę warsztatów wpleciona jest historia XVII-wiecznego młyna papierniczego i papierni, która zaopatrywała w papier cały ówczesny Toruń.

Czas trwania: 1 godz.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Cena: 18 zł/os.


Warsztaty dla Gimnazjum i Szkoły Średniej

Warsztaty papierniczo-drukarskie dla gimnazjalistów i licealistów uzupełnią wiedzę z zakresu historii, języka polskiego i edukacji artystycznej. Przeniosą uczestników w odległe czasy drukarstwa VII wiecznego i bardziej współczesne czasy druku dziewiętnastowiecznego. Maszyna papiernicza napędzana siłą mięśni pokaże możliwości recyklingu różnych materiałów na potrzeby współczesnego papiernictwa artystycznego a średniowieczne skryptorium przeniesie w czasy rodem z „Imienia róży” Umberto Eco.

Czas trwania: 1 godz.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Cena: 18 zł/os.


Warsztaty wyjazdowe dla Szkoły Średniej

Warsztaty drukarskie dla uczniów szkół średnich województwa kujawsko-pomorskiego pt: Czarna sztuka wolności. Opowiemy o roli druku w walce o niepodległość Polski na przestrzeni XX wieku.  Zajęcia będą miały formę wykładu połączonego z prezentacja multimedialną. Uczniowie będą mieli okazję obejrzeć kolekcję eksponatów i druków podziemnych z okresu PRL oraz uczestniczyć w pokazie technik drukarskich. Zwieńczeniem warsztatów będzie możliwość samodzielnego wydrukowania konspiracyjnej ulotki na oryginalnej prasie drukarskiej.

Czas trwania: 45 min.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Cena: 15 zł/os.


Warsztaty dla przedszkolaków – 5-6 latki

Warsztaty „Literkowy świat” to fascynująca podróż do tajemnic świata papieru i druku. Podróż, w której na pewno żaden maluch nie będzie się nudzić. Muzeum odsłoni swoje tajemnice i opowie z jakich surowców wyrabiano dawniej papier a jak powstaje on dziś. Dlaczego gęś ma pióra odpowiednie do nauki pisania a stara żeliwna maszyna przypomina drukarkę.

Czas trwania: 1 godz.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Cena: 16 zł/os.


Zwiedzanie i warsztaty dla osób indywidualnych

W przypadku zwiedzania indywidualnego wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Czas trwania: 1 godz.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Cena:

zwiedzanie bez przewodnika12 zł /os.

zwiedzanie+warsztaty – 18 zł /os.


Informacja:

Dział Edukacji

tel. 566 749 200

edukacja@grebocin.pl