Parkowe otoczenie Muzeum – Park Liter

Po zwiedzaniu i warsztatach, zapraszamy do odpoczynku w pięknym parkowym otoczeniu naszego Muzeum, w którym można odnaleźć stare maszyny papiernicze i drukarskie. Warto również pospacerować i poszukać ukrytych w zieleni parkowej – rzeźb literek.


Mini Galeria Sztuki

W 2019 roku po gruntownej renowacji udało się stworzyć w wieży muzealnej, mini galerię prezentującą sztukę polską i międzynarodową. W cyklach „Wykładowcy” i „Dyplomy”, współpracujemy z Uczelniami Artystycznymi, prezentując najnowsze trendy w sztuce współczesnej.


Galeria na słupie

To najnowszy pomysł muzealny, prezentacja street artu i sztuki plakatu dla szerszej publiczności.


Mobilna Drukarnia

Wystawa „Drukarnia podziemna Solidarności” to niezwykły projekt mobilny. Przeniesiona 1:1 w dwóch niewielkich kontenerach, prawdziwa podziemna drukarnia toruńskiego środowiska Solidarności, której nigdy nie udało się namierzyć i zlikwidować peerelowskim służbom bezpieczeństwa. W latach osiemdziesiątych ukryta w prywatnym domu w toruńskiej dzielnicy Wrzosy, z której wychodziły ulotki i niezależne gazety dodające ducha mieszkańcom regionu. Ekspozycja powstała w ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych 1989 roku. Na początku czerwca tego roku można było ją oglądać przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, a obecnie można ją oglądać w Grębocinie.

Projekt zrealizowany przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Sklepik muzealny

Muzeum oferuje stacjonarny sklepik w którym znaleźć można wspaniały asortyment ręcznie wykonanych pamiątek z czerpanego papieru i papieru marmurkowego. Ręcznie szyte notesy o różnych kształtach i wymiarach, karty papieru czerpanego, magnesy, limitowane kubki i torby z nadrukiem oraz materiały i akcesoria piśmiennicze. Od kilku lat mamy w swojej ofercie także znaczek turystyczny nr 302 z wygrawerowanym wizerunkiem muzeum. Znaczek to okrągły, drewniany krążek, który jest świetną zabawą i pamiątką a jednocześnie potwierdzeniem pobytu w miejscu atrakcyjnym turystycznie. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka, każdy numer przypisany jest do konkretnego miejsca. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Więcej o znaczku turystycznym tutaj


Geocaching

Jeśli lubisz gry terenowe i aktywność, nie boisz się wyzwań, spróbuj odnaleźć skrytkę Geocaching na terenie naszego muzeum. Nie będzie to proste, ale na pewno satysfakcjonujące. Więcej o Geocaching tutaj