Zapraszamy serdecznie na nietuzinkowe wydarzenie w naszym Muzeum, które 19 października 2023 o godz. 18.00 wypełni się dźwiękami duetu POLA Olszewska/Komosiński.
 
 
Zespół POLA tworzą Zofia Olszewska i Piotr Komosiński. Zofia odpowiedzialna za teksty, wokal, delikatne dźwięki pianina i pojawiające się w tle drony oraz Piotr – basista i kontrabasista, który tworzy basową podporę do opowiadanych historii w utworach. Swojej muzyki nie chcą przypisywać do żadnych gatunków muzycznych. Nie można jej dzielić na utwory, trzeba jej wysłuchać i poczuć na swój sposób, wsłuchać się w teksty, które mają wiele znaczeń zależnych od nastroju odbiorcy. Album 13, przeprowadza nas przez podróż początku i końca kobiecości, od śmierci do narodzin kobiety i mężczyzny. Żałobny, transowy erotyk. Praca nad albumem 13 trwała rok, pierwsza płyta zespołu ukazała się we wrześniu 2022 roku.
 
 
 
Zofia Olszewska
Sylwia Zofia Olszewska (ur. w 1991), wokalistka, fotograf, retuszerka zdjęć. Od 2010 roku pracuje pod pseudonimem Zofia Analog. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu na kierunku Sztuka Mediów, który ukończyła w 2015 roku. W latach 2007-2013 trębaczka w Orkiestrze Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Pograniczu, Ośrodku Sztuk, Kultur, Narodów w Sejnach. W odnalezieniu swojej drogi muzycznej szukała pomocy u polskiej piosenkarki Olgi Szwajgier. Od 10 lat komponuje muzykę i pisze teksty. Inspiracje czerpie z kobiecości, ludowości, obrzędów religijnych oraz poezji Czesława Miłosza. Przemijanie i „rytuały przejścia”, czas i konsekwencja czynów, rodzina oraz wielokulturowość są najważniejszym elementem jej twórczości.
 
 
Piotr Komosiński
Piotr Komosiński (ur. w 1976) basista, kompozytor, muzyk z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma wiele płyt autorskich oraz takich, w których pojawił się gościnnie. W swojej już 30 letniej przygodzie z muzyką występował/występuje w wielu zespołach, między innymi Potty Umbrella, Hotel Kosmos, Ex Usu, Indivi-Duo, Die Perspektive oraz POLA. Zagrał wiele koncertów, które miały miejsce w różnych zakątkach świata. Poza rodzimym podwórkiem występował także w Kanadzie, Holandii, Szkocji, Anglii czy Irlandii. Z wykształcenia fotograf co sprawia, że muzyka, którą tworzy staje się bardzo obrazowa i przestrzenna. Założyciel grupy fotograficznej B1, z którą wystawia swoje prace w galeriach na terenie całej Polski.
 
Cena biletu – ile pozwala wasz portfel