Zapraszamy na wystawę indywidualną Karoliny Koterwas, prezentującą książki i prace artystyczne, wykonane w pracowni Laboratorium Papieru pod opieką dr Dariusza Subosza oraz dr Marcina Lorenca, a także dwie prace powstałe w Pracowni Wydawnictw na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Wystawa prezentuje wybrane prace z dziedziny introligatorstwa. Przedstawione obiekty stanowią eksplorację tradycyjnych technik szycia i oprawy, połączoną z eksperymentowaniem i kreatywnym podejściem do możliwości, jakie daje nam papier. Jest to zestawienie prac, które powstały w oparciu o tradycyjne japońskie i europejskie techniki oprawy książkowej oraz wiedzę zaczerpniętą z rzemiosła introligatorskiego. Łączą w sobie wiele technik, od tradycyjnego szycia, przez japońskie metody barwienia papieru, do wykonywanie złoceń i uszlachetnień.

Karolina Koterwas jest studentką na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wśród jej zainteresowań największą rolę odgrywa papier – w swojej twórczości skupia się głównie na pracy z książką, tworząc zarówno publikacje użytkowe jak i obiekty artystyczne.

Wstęp wolny

Wystawa czynna do 30 listopada.