Próba Chóru to nowa propozycja wystawiennicza z cyklu WYKŁADOWCY w naszej Mini Galerii. Od 15 marca można oglądać obrazy autorstwa Jakuba Malinowskiego.
Tematem jego prac jest relacja pomiędzy przestrzenią publiczną, a prywatną oraz estetyzacja i anestytyzacja rzeczywistości. Motywy, które go interesują, balansują na granicy klasycznych wzorców i groteski.
Wystawa w Muzeum jest okazją do zaprezentowania nowych mało i średnioformatowych obrazów na płótnach. Tytuł wystawy „Próba chóru” powstał w nawiązaniu do wyjątkowej przestrzeni zabytkowego obiektu Muzeum w Grębocinie. Nazwa odnosi się także do charakteru samej wystawy, będącej swego rodzaju kameralną próbą „współbrzmienia” poszczególnych obrazów (wątków).
Jakub Malinowski Urodził się w 1985 roku. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Od 2011 roku pracuje na Wydziale Malarstwa i Rysunku macierzystej uczelni. W 2016 roku uzyskał tytuł doktora.
Wybrane wystawy indywidualne: Anestetyk, Galeria 33, Ostrów Wielkopolski, 2017 Estetyka tymczasowości, Galeria MONA, Poznań, 2016 Bound diary, Brinkkalan Galleria, Turku, Finlandia, 2014
Wybrane wystawy zbiorowe: Prawdziwe historie, Skalar Office Center, Poznań, 2018 Gra z czasem, Galeria BWA, Piła, 2017 Pierwsze Biennale Sztuki Młodych, Galeria Centrum, Sopot, 2016 Correspondence/Korespondencja, University of Castilla La Mancha, Quenca, Hiszpania Korespondencja, Galeria Skalar Office, Poznań, 2015 Gdy łomocze pompa, Galeria Kontrapunkt, Poznań, 2014 Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie, Galeria Aula UAP, Poznań
marzec 2021