18 czerwca w ramach Toruńskiego Festiwalu Słów odbyły się w naszym muzeum warsztaty cyrylicy prowadzone przez Zbigniewa Przybysza z Centrum Kultury Dwór Artusa z Torunia.

Toruński Festiwal Słów, który odbywa się w naszym regionie między 16 a 27 czerwca 2022 roku to wielkie święto literatury, czytelników i czytelniczek oraz każdego, kto otwiera się na drugiego człowieka w akcie werbalnej komunikacji!

W tym roku  rozszerzono dotychczasową formułę Toruńskiego Festiwalu Książki, co odzwierciedla odświeżona nazwa, podążająca za współczesnymi zmianami w mentalności odbiorców. Już nie tylko książka staje się medium ponadludzkiego rozumienia, ale coraz częściej są to audiobooki, e-booki, vlogi, współczesne komunikatory, a także coraz większa popularność języków zwiększających dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami (język migowy, języki inne niż ojczysty).

Festiwal w nowej formie nie tylko akcentuje tę różnorodność tematycznie, ale także wychodzi poza Toruń, zyskując zasięg regionalny. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w plenerze w Toruniu (m.in.: Rynek Staromiejski, dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, Plac Teatralny), Chełmży (plaża przy Jeziorze Chełmżyńskim, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa) oraz w instytucjach kultury w Toruniu, Grębocinie (Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa) i Małej Nieszawce (Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Nieszawce).

(materiały organizatora)