7 września w ramach Festiwalu DRUK//FEST 2019 odbył się wernisaż dwóch wystaw autorstwa Jacka Fedorowicza, wystawy komiksu solidarnościowego „500 pierwszych dni” i rysunków do „Szpilek”. Jacek Fedorowicz – gwiazda ekranu, radia i satyry. Nie wszyscy jednak wiedzą, że również świetny karykaturzysta. Jego zaangażowane rysunki w latach 80. podtrzymywały na duchu i dodawały odwagi podczas stanu wojennego. Audycje radiowe z jego udziałem biły rekordy frekwencji, a komedie, w których grywał bawią do dziś. Wspomnijmy choćby: „Nie ma róży bez ognia”, „Motodrama”, „Kochajmy syrenki”. Bez niego nie byłoby teatru Bim-Bom, audycji radiowej „60 minut na godzinę”, postaci „Kolegi Kierownika”, czy parodii „Dziennika Telewizyjnego”.

wrzesień 2019