Zapraszamy do oglądania on-line, nowej wystawy z cyklu DYPLOMY w Mini Galerii. Autorką jest niezwykle zdolna absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Karolina Berdych. Wystawa jest prezentacją jej obronionego w tym roku dyplomu artystycznego pt. Zwierzenia, której promotorem jest dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK W Katedrze Projektowania Graficznego WSzP UMK w Toruniu.
Zwierzenia to cykl plakatów poruszających problematykę społeczno-ekologiczną inspirowaną twórczością Bohdana Butenki. W swoich plakatach jak mówi sama autorka, starałam się w żartobliwy sposób przedstawić codzienność, często brutalną, z jaką zmagają się zwierzęta, a także zachęcić ludzi do większego zaangażowania w ochronę środowiska.
Karolina Berdych
Urodziła się w 1994 r. w Bydgoszczy. Specjalizuje się w plakatach o tematyce społecznej i ekologicznej. Tworzy ilustracje oraz projektuje aplikacje. Brała udział w polskich i międzynarodowych wystawach plakatów m.in.: Water is Life, X International Eco-Poster Triennial „The 4th block”, International Poster Biennale Lublin, 5th Reggae Poster Contest.”